21.5 inch LCD Display with 2000Nits Brightness Support Outdoor Application LCMA-RX0215GB29-Z200
Certificazione
CINESE Shenzhen Rogin Electronics Co., Ltd. Certificazioni
Rassegne del cliente
—— Kasper Sørensen
—— Nicole Becker
Facile da installare, ampia gamma di temperature e visibilità eccezionale in ambienti luminosi.
—— Giovanni
—— Lukas Müller
Sono ora online in chat
Grande immagine :  21.5 inch LCD Display with 2000Nits Brightness Support Outdoor Application LCMA-RX0215GB29-Z200
Dettagli:
Place of Origin: Shenzhen
Marca: ROGIN
Model Number: LCMA-RX0215GB29-Z200
Termini di pagamento e spedizione:
Minimum Order Quantity: 5
Prezzo: Price is negotiable.
Packaging Details: Cartons or wooden cases
Delivery Time: 4-6weeks
Payment Terms: T/T,L/C
Supply Ability: Spot adequacy
descrizione
Dimensione del pannello: 21,5" Risoluzione: 1920*1080
Luminosità: 2000 (tipo) Proporzioni: 16: 9
Area attiva: 476.6*268.1mm (AA) Dimensione del contorno: 495.6*292.2*13,6 mm
Evidenziare:
21.5 inch outdoor LCD display
high brightness 2000Nits LCD
LCMA-RX0215GB29-Z200 LCD panel
Product Specifications
Panel Size 21.5"
Resolution 1920*1080
Brightness 2000 (Typ.)
Aspect Ratio 16:9
Active Area 476.6*268.1mm (A.A)
Outline Dimension 495.6*292.2*13.6mm
Product Features
  • Brightness customization 700-5000cd/m²
  • Outdoor sunlight readable
  • Low power consumption
  • High uniformity up to 85%
  • Aluminium backlight structure with good heat dissipation
  • Wide temperature range up to -30°C-80°C
  • High shock resistance and high stability
Product Applications
  • Bus Stop Station
  • Intelligent Charging Pile
  • Outdoor Electronic News Reading Board
  • Intelligent Express Cabinet
  • Vending Machine
  • Commercial Advertising
  • Attractions Information Inquiry Machine
  • Community Information Board
21.5 inch LCD Display with 2000Nits Brightness Support Outdoor Application LCMA-RX0215GB29-Z200 0 21.5 inch LCD Display with 2000Nits Brightness Support Outdoor Application LCMA-RX0215GB29-Z200 1 21.5 inch LCD Display with 2000Nits Brightness Support Outdoor Application LCMA-RX0215GB29-Z200 2 21.5 inch LCD Display with 2000Nits Brightness Support Outdoor Application LCMA-RX0215GB29-Z200 3
Technical Specifications
Brand Rogin
Series High Brightness LCD Display
Panel Size (inch) 21.5
Model LCMA-RX0215GB29-Z200
Brightness 2000
Resolution 1920*1080
Active Area 476.6*268.1
Overall Size 495.6*292.2*13.6
Viewing Angle 89/89/89/89
Interface Definition LVDS (2 ch, 8-bit)
Backlight Type WLED
Contrast Ratio 1000:1
Aspect Ratio 16:9
Touch Panel Without
Operating Temperature -20-70℃
Rating complessivo
5.0
Basato su 50 recensioni per questo fornitore
Rappresentazione del rating
Di seguito è riportata la distribuzione di tutte le valutazioni
5 stelle
100%
4 stelle
0%
3 stelle
0%
2 stelle
0%
1 stelle
0%